• Müşteri Paneli Girişi
HİZMETLERİMİZ

Yağlı Kanal Baca Temizliği

➢ Otel, restaurant, lokanta, sosyal tesisler, yemekhane ve yemek fabrikalarının mutfaklarında bulunan ocak, ızgara, fritöz ve fırınlara ait bacaların kullanım esnasında içinde oluşan yağ katmanlarının 3 ayda 1 (kullanım sıklığına bağlı) temizlenmesi gerekmektedir.

➢ Baca bakım ve temizliği yangından korunma tedbirleri arasında önemli bir yer tutmaktadır.

➢ Türkiye'de her yıl bina yangınlarının %20'si temizlenmeyen, bacalardan ileri gelmektedir.

➢ Yağlı kanal baca temizliğinde, İtfaiye Daire Başkanlığından sertifikalı alanında uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Yağlı Kanal & Baca Temizliği


➢ Yağlı kanal ve kurum baca temizliği yapan firmamız, alanında uzman ve deneyimli elemanlarıyla mutfak, fırın ve ocak barındıran her işletmenin, yağ çözmede ve temizlikte çok etkili uluslararası standartlarda temizleme malzemeleriyle temizlikleri yapılmaktadır.

➢ Yağlı kanal ve baca temizliği yaptırmak yasal olarak zorunludur.

➢ Yönetmelik gereği maksimum 3 ayda bir (kullanıma bağlı olarak) temizlik yaptırılması yönündedir. Olası yangınlarda firmalar sorumludur. Temizlikleri yapılmazsa, yangınlara neden olabilir.

➢ Evlerde kullanılan soba ve kalorifer bacaları da en az yağlı kanallar kadar önem arz etmektedir.

➢ Sistemin temizlik ve kontrolü yapılmamış ve bacada herhangi bir tıkanma meydana gelmişse tahliye olamayan karbon monoksit gazı zehirlenmelere neden olmaktadır.

➢ Bu nedenle baca temizliği keyfiyet değil zorunlu bir uygulamadır.

➢ Baca temizlik ve bakımı yaptırdığınıza dair itfaiyeden alınmış YETKİ BELGESİ'ne sahip firmaların hazırlamış olduğu baca temizlik sertifikasını mutlaka alınız.

Habİtat Gerİ Dönüşüm Aİlesİ Olarak

Yağlı Kanal, Baca Temizliğinizi

Biz Yapalım

Baca Temizleme Hizmet Hattı İçin 2'yi Tuşlayınız.(0850) 850 28 45

Yağlı Kanal Baca Temizliğinin Önemi

Baca temizliği ve davlumbaz temizliği yapılmazsa, yangınlara neden olabilir, bacaya giden kanal boyunca biriken yağlar zamanla kauçuk kıvamında bir yığın oluşturur, bu birikinti yağ bazlı olduğu için kolay tutuşabilen ve zor sönen bir yapıdadır, ocak ve mangallardan yükselen kıvılcım veya aşırı ısı artışı bacayı tutuşturur ve yangın başlar, baca yangınları yağlı kanal boyunca devam ederek çatıdaki baca çıkışına kadar devam eder, bu yangın çatıyı tutuşturabilir, ısınan kanalın çatlaması sonucunda yangın mutfak içine sıçrayabilir, yangın sırasında çıkan yoğun duman içerde bulunanların zehirlenmesine veya boğulmasına neden olabilir, Yağlı kanal temizlenmezse davlumbaz üzerinde biriken yağ parçaları, ocakta pişen yemeğin içine düşebilir, yemeğin içine düşen bu parçanın içindeki mikrop ve bakteriler toplu zehirlenmelere neden olabilir, yağlı kanalın temizlenmediği mekanlarda ağır bir yağ kokusu her yere sinmiştir bu koku içerdeki çalışanları ve müşterileri rahatsız eder ve işletme hakkında kötü bir düşünce oluşturur, mekan içerisinde ağır yağ kokusu hamam böceği, fare, sinek ve diğer haşereleri çeker, mekan havalandırılsa dahi yağlı kanal temizliği yapılmadığı takdirde, bu ağır yağ kokusu gitmez, Yağlı kanalın temizlenmesi sağlık ve iş güvenliği açısından önemli olduğu kadar ekonomik olarak da önemlidir, dumanı ve yemek buharını yağlı kanal boyunca yukarıya doğru çeken salyangoz motorlar temizlenmezse zamanla yağla kaplanır havayı dışarıya atan kanatları dönmesi zorlaşır, bu kanatlarda biriken yağ belirli bir sınırı aşınca salyangoz motor bu zorlanmaya dayanamaz ve yanar.