• Müşteri Paneli Girişi

HAKKIMIZDA

  • Kurumsal
  • Vizyonumuz
  • Misyonumuz
  • ISCC Sertifikalarımız
  • Lisanslarımız

HABİTAT GERİ DÖNÜŞÜM VE ÇEVRE SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

2011 yılında sektöre girmiş yöneticileri tarafından 2013 yılında kurulmuş olup, Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından lisanslı Bitkisel Atık Yağ Toplama ve Ara Depolama hizmeti vermektedir.

Genel Bakış

Habitat Firması Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın 25791 sayılı bitkisel atık yağların kontrolü yönetmeliğinde belirtilmiş olan kriterlere uygun olarak faaliyet yürüten ve bitkisel atık yağları geri dönüşüme kazandırarak ülke ekonomisine faydada bulunan yetkili ve lisanslı bir firmadır.

Bitkisel atık yağlarınız için çözüm ortağınız olmak ve bugüne kadar ki sektör tecrübemiz ile sizlere Habitat Bitkisel Atık Yağ Toplama firması olarak hizmetimizi sunmak isteriz. Sizlerin de bildiği üzere 2015 yılında yayınlanan Bitkisel Atık Yağlar yönetmeliğine göre, Atık Yağ Üreticisinin yükümlülükleri belirlenmiştir, bu konu ile ilgili yönetmelik (http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/06/20150606-5.htm) ekte bilginize sunulmuştur. İşletmelerinizde kullanılan kızartmalık yağların gereğinden az kullanılması işletme ekonominize zarar verirken, çok kullanılması ise mideye zarar vererek müşteri memnuniyetsizliğine neden olabilmektedir. Bununla beraber kullanılmış yağların ayrı bir kapta ya da bidonda biriktirilmesi gerekmektedir. Lavaboya dökülmesi halinde ise hem çevreye ciddi zarar vermekte hem de rögarlarınızı tıkayarak işletmenizde lavabo giderlerinden gelen kötü kokulara yol açabilmektedir. Yağ tutucularınız olması ve randımanlı çalışması ve yağ anlaşması yaptığınız firma tarafından içinde biriken yağların alınması çok önemlidir, işletmenizin bu konuda belediyelerle yaşayabileceği sorunların önüne geçmek ve kokunun önüne geçmek için bu hizmeti almak önemlidir. Habitat firması, Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından almış olduğu lisans ve izinler sayesinde lisanslı araçları ve eğitimli personelleri ile hizmet vermektedir.

Mobil uygulamamız ile atık yağ taleplerinizi kolayca bizlere iletebilirsiniz, tek yapmanız gereken Android veya iOS uygulama mağazasından uygulamamızı indirip bilgileriniz ile kayıt olmak.

HABİTAT GERİ DÖNÜŞÜM MİSYONUMUZ

➢ Türkiye’de kızartmalık atık yağların çevre entegre sistemine kayıtlı bir şekilde geri dönüşüme kazandırılmasını sağlamak.

➢ Kaliteli hizmet organizasyonunu ve anlayışını tüm Türkiye çapında yaygınlaştırmaya devam ettirmek.

➢ Hizmet kalitesini Avrupa standartlarına çekmek adına inovatif çözümler oluşturmak.

➢ Haneler ve işletmeler bazında toplama organizasyonu için işbirlikleri ve çözümleri üretmek.

➢ Atık üreticisini ve kamuoyunu bu konuda bilinçlendirmek, yönlendirmek.

➢ Konu ile ilgili araştırmalar yaparak kaynak bir yol haritası oluşturmak.

HABİTAT GERİ DÖNÜŞÜM VİZYONUMUZ

➢ Kızartmalık atık yağların, halk sağlığına ve çevremize zarar vermesinin önüne geçmek,

➢ Türkiye'de Bitkisel Atık Yağların %90'nın üzerinde toplanmasını sağlamak,

➢ Bitkisel Atık Yağ Toplama işini Avrupa'dan daha iyi yapmak.

ISCC SERTİFİKALARIMIZ

ISCC, dünya genelinde geçerli olan bir sertifikasyon planı olarak geliştirilmiştir. Sürdürülebilir üretim kriterleri, yönetim kriterleri, izlenebilirlik dokümantasyonu değerlendirmesini ve sera gazı tasarrufu hesaplamalarının bir değerlendirmesini kapsar.

ISCC Sertifika - 1
ISCC Sertifika - 1

ÇEVRE LİSANSIMIZ

- Çevre Lisansı, atık işleme tesislerinin yaptıkları atıkların toplanması, ayrılması, geri kazanılması, geri dönüşümü ve bertaraf edilmesi işlemlerini gerçekleştiren işletmelerin Türkiye Cumhuriyeti Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından almaları, söz konusu faaliyetleri gerçekleştirmelerine izin veren yeterlik belgesidir.

Lisans 1. Nüsha
Lisans 2. Nüsha