Habitat Geri Dönüşüm - Atık Yağ Toplama | Hakkımızda

Mail Adresi

info@habitatgeridonusum.com.tr

İzmir Merkez: 0537 365 24 85
Antalya Şube: 0533 398 56 28

img
img
img

Hakkımızda

Habitat Geri Dönüşüm Firması; ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI lisanları ile kullanılmış kızartmalık yağları toplayan ve geri kazanımını sağlayan bir firmadır.

Misyon

HABİTAT GERİ DÖNÜŞÜM bitkisel atık yağları, işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik sistemler ile uygun zamanda, periyodik olarak toplayarak hizmet sunduğu müşterilerine çözüm ortağı olmaktadır.

Genel Bakış

Habitat Firması Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 25791 sayılı bitkisel atık yağların kontrolü yönetmeliğinde belirtilmiş olan kriterlere uygun olarak faaliyet yürüten ve bitkisel atık yağları geri dönüşüme kazandırarak ülke ekonomisine faydada bulunan yetkili ve lisanslı bir firmadır.

Bitkisel atık yağlarınız için çözüm ortağınız olmak ve bugüne kadar ki sektör tecrübemiz ile sizlere Habitat Bitkisel Atık Yağ Toplama firması olarak hizmetimizi sunmak isteriz. Sizlerin de bildiği üzere 2015 yılında yayınlanan Bitkisel Atık Yağlar yönetmeliğine göre, Atık Yağ Üreticisinin yükümlülükleri belirlenmiştir, bu konu ile ilgili yönetmelik (http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/06/20150606-5.htm) ekte bilginize sunulmuştur. İşletmelerinizde kullanılan kızartmalık yağların gereğinden az kullanılması işletme ekonominize zarar verirken, çok kullanılması ise mideye zarar vererek müşteri memnuniyetsizliğine neden olabilmektedir. Bununla beraber kullanılmış yağların ayrı bir kapta ya da bidonda biriktirilmesi gerekmektedir. Lavaboya dökülmesi halinde ise hem çevreye ciddi zarar vermekte hem de rögarlarınızı tıkayarak işletmenizde lavabo giderlerinden gelen kötü kokulara yol açabilmektedir. Yağ tutucularınız olması ve randımanlı çalışması ve yağ antlaşması yaptığınız firma tarafından içinde biriken yağların alınması çok önemlidir, işletmenizin bu konuda belediyelerle yaşayabileceği sorunların önüne geçmek ve kokunun önüne geçmek için bu hizmeti almak önemlidir. Ulusal Atık Taşıma Formlarının doğru düzenlenmesi, zamanında beyanı, atık çıkışının kontrolü ve takibini yapmak, gerekli evrakların dosyalanması yasal bir zorunluluk olduğu kadar işletme kalitenizin korunması ve çevreci duruşu açısından da önemlidir. Habitat firması, Çevre ve Şehircilik bakanlığından almış olduğu lisans ve izinler sayesinde lisanslı araçları ve eğitimli personelleri ile hizmet vermektedir.

Mobil uygulamamız ile atık yağ taleplerinizi kolayca bizlere iletebilirsiniz, tek yapmanız gereken android veya ios uygulama mağazasından uygulamamızı indirip bilgileriniz ile kayıt olmak.